web analytics
comman තෙවැනි ඇස 

අවලස්සන වූ ඇය මිනිසුන්ට ලස්සන බෙදමින් ලෝකය ජය ගත් ආකාරය

ඇය ලීසි වැලස්ක්වෙස්ට  නම් විය. ඇය උපත ලබන්නේ රීටා හා වැලස්ක්වෙස්ට නම් යුවළට දාව 1989 මාර්තු 13 වන දිනය. අඩු මාසකින් මෙන්ම අවම උපත් බරකින් යුත් ඇය උපතින්ම රූපයෙන් අවලස්සන බිළි`දියක වූවාය. වෛද්‍යවරුන් අය පිළිබ`ද මව්පියන්ට දැන්වූයේ සිත් දෙගෙඩියාවෙන් වූවද ඇයගේ මව්පියන් ඇයව ආදරයෙන් වැළදගත්තේය. ඒ අපිරිමිත දරු සෙනෙහස නිසාවෙනි. උරූලැවට ඌගේ පැටියා මැණිකකි. ඒ අපිරිමිත මව්සෙනෙහස නිසාවෙනි. රීටා හා වැලස්ක්වෙස්ට නම් යුවළටද තම කැදැල්ලට ආ ප‍්‍රථම අමුත්තිය කුමන රූපයකින් සිටියද ඇයව සුරගනක් විය.

ලීසි කෙමෙන් කෙමෙන් වැඩිවියට පත්වන විට ඇයට දැනුම්තේරුම් ඇති අවධිය වෙන විට ඇය තම රූපය කෙරෙහි කළකිරීමට පත් වූ බව ඇය වරෙක් සදහන් කරයි. ලීසි උපතින්ම කිතුනු භක්තිකයෙකි. ඇය ධර්මය බොහෝසේ විශ්වාස කරන්නට වූවාය. මෙනිසාම ඇය උදෑසනම අවධි වී ජනෙල් කවුලූවෙන් පිටත බලා දෙවියන්ට යාඥා කළ බවද ඇය වරෙක ප‍්‍රකාශ කර ඇත. පාසල් අවධිය තරම් අමිහිරි අත්දැකීම් විදි කාලයක් ඇයගේ දිවියේ නොමැති බව ලීසි පවසන්නේ දුක හා සතුට එක් කළ කදුළක් දෙනෙතේ රදවාගෙනය. වරෙක මිතුරන් ඇයව කොන් කළාය. ඇයට අපහස කළාය. ඇයව සිනාහවට ලක් කලාය. එහෙත් ලීසි තම දිවිය ජය ගත්තාය.

ලීසි උසස් පාසලේ අධ්‍යාපනය ලබන කාලයේ ඇයගේ නමින් වීඩියෝවක් යූ ටියුබ් හී පළ කරන්නේ ඇය පිළිබ`දව මිනිසුන්ගේ සිත්වල යම් හැගීමක් ඇති කිරීමටයි. එහෙත් සිදුවී ඇත්තේ වෙනම දෙයකි. මිලියන හතරකට අධික පිරිසක් මෙම වීඩියෝව නරඹා ඇති අතර ලබාදී ඇත්තේ සෘනාත්මක ප‍්‍රතිචාරයන්ය. අයෙක් පවසා ඇත්තේ ඇයට ඇය විසින්ම තම ආත්මය විනාශ කරගන්නේ නම් යහපත් වන බවයි.සමහර අයෙක් ඇයව හදුන්වා ඇත්තේ රකුසෙක් යන නාමයෙනි. ලීසි කියන්නේ ඇය ඒ හැම මොහොතකම ලොවට හොර රහසේම හැඩු බවයි. ඇය පසුව සැනසීමට ලක්ව ඇත්තේ තම හිසකෙස් පිළිබදව සිතාය. ලීසි උපතින් කෙතරම් අවලස්සන වූවත් ඇය අලංකාර කෙස් කළඹකට හිමිකම් කීවාය. ඇය ලද දෙයින් සතුටුවී ඇත්තේ අපටද යමක් කියා දෙමිනි. ලීසි තවත් වරෙක පවසන්නේ තමන්ව පිළිකුල් කෙරූ ජනතාව තුළින්ම ඇය ඇයව සෙවූ බවයි. ඇය අද ලොව ජයගෙන ඇත. ඇය අද ලේඛිකාවකි. උපදේශකවරයකි. ඇයව පිළිකුල් කළ ඇයට අපහස කළ දහස් ගණන්ගේ ජීවිත වලට අද ඇයම සිනාහවක් ගෙනෙන සුර¥තියක් වී ඇත.

සිතන්න……….

ලීසිට ඇත්තේ මොනවා ද@ අපට නැත්තේ මොනවා ද@ ලීසිට කෙතරම් අභියෝග තිබුණේ ද@ අපට ඇති අභියෝග මොනවා ද@ ලීසි කෙතරම් ඉදිරියෙන් ද@ අප කෙතරම් පසුපසින් ද@ අපට ඇගෙන් ඉගෙන ගත හැකි පාඩම් නම් කොතෙක් ද @

ysud,s ms%hx.sld

Related posts

Leave a Comment